Çarşamba , Kasım 13 2019
Başlangıç / Yaşam / 2018 Bedelli Askerlik

2018 Bedelli Askerlik

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı ? Bedelli Ne Kadar Olacak. İşte Açıklamalar.

Hükümet içinde Milli Savunma bakanlığı ve ilgili bakanlıklar bedelli askerlik çalışmasını başlatmış. Seçimden sonra bedelli askerliğin hükümet kurulur kurulmaz gündeme gelmesini bekliyoruz.

Hükümetten aktarabileceğim bilgi, bedelli askerlik çalışması an itibariyle başlamış durumda. Hem ücretlerin, hem de hangi yılda doğanlardan itibaren müracaat edebilecekleri çalışmanın detaylarını hazırlıyorlar.

Seçimlerden sonraki bir ay süre içerisinde de yeni bakanların değerlendirilmesi bekleniyor. Temmuz ve Ağustos ayı içerisinde bedelli askerlik konusunun gündeme gelmesini bekliyoruz.

 

Evet Bedelli Askerlikle İlgili Her Gün Yeni Bir Haber Geliyor. Bu sefer de Başbakan Binali Yıldırım’dan bedelli askerlik konusunda flaş haberler geldi. Binali Yıldırım, “Seçimden sonra yapılacak ilk iştir. Hükümetin öncelikli konusu bedelli askerlik olacak” dedi.

Seçimlerden Önce Yada Sonra Bedelli Askerlik Çıkar Mı?

Bedelli Askerlik  ile İlgili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Akarca, bedelli askerliğe ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akarca, önceki Cumhurbaşkanı seçiminin hemen arifesinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu an yaptığına benzer görüşler ifade ettiğini, seçim sonrasında ise bedelli askerlik kararı aldığına dikkat çekti.

Bedelli Askerlik Çıktı, Çıkıyor !

Bedelli askerlik bekleyen 5 Milyondan fazla genç dün twiterda #5MilyonBedelli hashtag ile tt olmayı başardı. Peki Bedelli Askerlik Seçimlerden Öncemi Çıkacak Yoksa Bedelli Askerlik Seçimlerden Sonramı sorusu merakla bekleniyor. Bunun yanı sıra bedelli askerlik kaç tl ve bedelli askerlik son dakika haberleri google aramalarında sürekli trendler arasında yer alıyor.

Akarca, Cumhurbaşkanın “Hayırlısıyla şu önümüzde seçim bitmiş olsun, inşallah başkanlık sistemine geçiş dönemi hallolduktan sonra bunlar tekrar masaya yatırılır. Ona göre atılması gereken adım bu konuda varsa o zaman bu adım atılır” şeklindeki sözlerinin de bu doğrultuda anlaşılması gerektiğini ifade etti.

2018 De Bedelli askerlik çıkarsa peki kaç tl olur. Son günlerde merak edilen konulardan biride bedelli kaç tl olacaktır ve hangi yaş grubunu kapsayacaktır ancak bu konuda henüz bir analizde bulunmak çok zor.

Son verilere göre Türkiye’de halihazırda 3 milyona yakın genç bedelli askerlik hakkında çıkacak yasaları bekliyor. Son dönemde oldukça fazla sesleri yükselen bedelli bekleyenler son çare olarak bedelli askerliğin çıkması için kampanya başlattı. Sosyal medyayı aracı olarak kullan bedelli askerlik bekleyenler sosyal medyada oluşturdukları kampanya ile hükumetin dikkatini çekmeye çalışıyor.