Çarşamba , Kasım 13 2019
Başlangıç / Güzellik / 2018 Yaz Makyajı Analiz

2018 Yaz Makyajı Analiz

Makyaja ilk başta sıcaktan fondötenin dağılmasını istemeyeceğimizden bunun için toz ürünlerle makyajımızı sabitlememiz gerekiyor. Yazın kullandığımız likit ürünleri pudra ile sabitleyerek yaz makyajının daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabiliriz.

Highlighter mevsimi tekrar geldi. Highlighter her mevsimin makyaj ürünü  ancak yaz makyajlarında highlighter bir başka güzel oluyor. Haberiniz olsun bu yaz yine ıslak görünümlü makyajlar moda… Göz makyajlarınızada bu sebeple dikkat edin.

Çiçek desenli ve rengarenk uçuş uçuş elbiseleri tabiki canlı renklerde rujlarla tamamlayacağız. İster mat bitişli isterseniz de ıslak görünümlü rujlar elbiselerimizin enerjisine uyum sağlayacak.

Bu Yazın  Modası Islak Görünümlü Makyaj

5 Adımda yazın modası olan ıslak görümlü makyaj yapımı…

  1. Adım = Makyaj Bazı

Makyaja baz ile başlamamız gerekiyor çünkü yüzümüzü nemlendirecek bir baz fondöteni sürdüğümüzde kuru bir görüntü olmasını engeller. Daha doğal bir zemin elde etmemizi sağlayacak.

  1. Adım = Fondöten

Mat bitişli bir fondöten ıslak görünümlü makyajın en önemli parçasıdır. Cildinizin yağlı olması ıslak görünümlü makyaj yapamazsınız demek değildir. Tek yapmanız gereken cildinizdeki yağı kontrol altına almak için mat bitişli bir fondöteni makyaj bazıyla karıştırarak uygulayabilirsiniz. Böylece cildiniz gün boyu nemli kalacak ve yağlanma kontrol altında olacak.

  1. Adım = Likit Aydınlatıcı

Likit aydınlatıcılar ise makyajmızın en önemli aşamalarından biri… Toz halinde olanlardan ziyade likit aydınlatıcılar hem istediğimiz ıslak görünümü elde etmemizi sağlayacak hemde toz halindeki aydınlatıcılara göre daha çok cildimizde kalıcaktır.

  1. Adım = Far

Göz makyajımızda ıslak bir görünüm elde etmemiz için metalik bitişli farlardan ve dudak balmlarının yardımını alabilirsiniz. Dudak balmını göz kapağınıza uyguladığınızda daha aydınlık ve ıslak bir görünüm elde edebilirsiniz. Dudak balmının üzerine metalik bir far sürdüğünüzde istediğiniz metalik görüntüyü dahada arttırabilirsiniz.

  1. Adım = Ruj

Oldukça ıslak bitişli bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bu yazın modası ıslak bitişli likit rujlar ile parlak yansımalar barındıran ıslak dudak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ama ben daha yoğun renkler istiyorum diyorsanızda ıslak görünlü mat bitişli olmayan likit bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Ve son olarak bu yaz evleniyorsanız ve çeyizinize bir makyaj seti olsun yaz aylarında bu makyaj setini kullanırım diyorsanız bu yazın makyaj renklerini mutlaka dikkate alın ve size modadan geride kalmayın. Bu yaz makyaj nasıl yapılır sizler için kısaca analiz ettik. İyi Yazlar Keyifli Makyajlar Dileriz