Çarşamba , Kasım 13 2019
Başlangıç / adil kullanım kotası / 2019 İnternet Kotaları Analizi

2019 İnternet Kotaları Analizi

UZUN SÜREDİR GÜNDEMDEM DÜŞMEYEN İNTERNET SAĞLAYICILARIN ADİL KULLANIM KOTASI HAKKINDA SÖYLENTİLERİ NE KADAR DOĞRU SİZLER İÇİN ARAŞTIRDIK. TÜM FİRMALARI TEK TEK ARAYIP ADİL KULLANIM KOTALARI HAKKINDA VE KOTA YENİLEME SÜRELERİ HAKKINDA BİLGİLER ALDIK.

Şimdi konuları firma firma elealalım ve bakalım internet sağlayıcıları adil kullanım kotaları “akn” hakkındaki tutumu ve fiyat oranları nasıl ?

İlk Firmamız TURKNET ADİL KULLANIM KOTASI; Biz ekip olarak şimdiye kadar hiç bir sponsorluk altında analizler yapmadık ancak diğer internet servis sağlayıcıların birazda olsa örnek alması gereken firmadır TURKNET. Türknet adil kullanım kotasını kaldıralı neredeyse 2 sene oldu ve buna rağmen hiç bir zamda yapmadı. Bunun yanı sıra sağladığı yüksek DOWNLOAD Hızı ve buna karşı fiyat politikası açısından türknet; ttnet akn’ye karşı yada sürekli türktelekom kota sorgulama ve ttnet internet yenileme zamanlarına karşıtercih edilesi bir internet servisi sağlayıcısıdır. Ben hangi interneti tercih etmeliyim dediğiniz noktada eğerki ttnet adil kullanım kotası sizin kafanıza takılmışsa bulunduğunuz lokasyonda türknet altyapısıda var ise tercihiniz bu yandan olmalıdır. Detaylı bilgi ve kampanyalar için türknet internet sitesine gidin

Adil kullanım kotası olmadan kullanım fiyatları şu şekildedir.

35 Mbps internet: 65 TL

100 Mbps internet: 79 TL

Kota ve sınırlama yok – Taahhüt veya sözleşme yok – Arkadaşını getir tarifesi ile 1 ay ücretsiz internet kullanılabiliyor

 

Şimdide TürkTelekom Adil Kullanım Kotası yani TTNET Adil Kullanım Kotası Hakkında Görüşlerimizi Paylaşalım;

Türkiyede en çok bilinen ve markadır ttnet. Fakat diğer firmalarla kıyasladığımız zaman reklam giderlerimi fazla, harcamalarımı fazla bilinmez ama altyapısı en geniş internet servis sağlayıcısı olmasına rağmen en çok para alan bunun karşılığındada Adil Kullanım Kotası ve Adil Kullanım Kotası Yenileme Süreleri Yani AKN hakkında  bir o kadar ketum tutumları olan firmadır kendileri. ttnet adil kullanım kotası ne zazaman yenilenir diye merak edenler <<buradan>> gidip bakabilirler.

Evet türktelekom adil kullanım kotası hakkında bir değişikliğe gitti ancak. ttnet adil kullanım kotasını kaldırıyorum dedi onun yerine kota uygulaması getireceğim dedi. Kota yenileme zamanına kadar çok çok yavaşlayan internetinizi tuttu bir güzellik yapıyorum dedi artık çok çok yavaşlatmicam birazcık yavaşlatacam dedi ve bunun adı kota uygulamasını kaldırdık oldu.

– 24 ay Taahhüt mecburi – Cayma bedeli ödeniyor – Kota aşımında ekstra kota satın alınabiliyor. – Eskiden kota aşımında hız 8 Mbps’den 3’e düşerken, şimdi 5’e düşecek.

Fiyatlarda %20 artış bekleniyor (Henüz net değil) – İsteyen kullanıcılar hızları düşmesin diye kota satın alabilecek. Kota ücretleri ise 10 GB 4 TL, 25 GB 7 TL şeklinde sıralanıyor.

Not: Burada hiç bir firmayı karalama kapanmayı yapmıyoruz. Ekip olarak bizde bir internet kullanıcı olduğumuzdan görüşlerimizi paylaşıp analizlerde bulunuyoruz.

Evet sizler 2019 Yılbaşı Programlarına bakmaya başlamışken biz hayatınızı kolaylaştıracak teknolojik araştırmalar yapmaya devam ediyoruz. Sizler için analiz ettiğimiz 2019 Yılbaşı Programları, 2019 İstanbul Yılbaşı Programları  ve 2019  Yılbaşı Programları Antalya için <<buradan>> diğer yazılarımızı okuyun.