Cuma , Kasım 15 2019
Başlangıç / 2019 Turizm / 2019’da Turizm Beklentisi Analizi

2019’da Turizm Beklentisi Analizi

2018 Turizm Yılını En İyi Şekilde Geride Bırakırken Gözler 2019 Turizm Yılına Çevrildi. Bizde sizler için 2019 Turizmini yani gelecek yıl turizmini analiz etmeye çalıştık.

2018 turizm rekor bir rakamla yaz sezonunu kapatmıştı. Bunun sebebi ise dünya çapındaki tanıtımlarımız, teşvikler, yeni yatırımlar ile turizm sektörü eski günlerini yakalamış oldu. Bundan dolayı 2019 sezonunda da beklentiler yükselmiş oldu. Peki 2019 sezonunda turizm çalışanlarını neler bekliyor ?

tatil

Türkiye Otelciler Federasyonu başkanı Osman Ayık, 2019 Turizmi ile ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada  Eylül ayının en verimli aylardan olduğunu ve yurt dışından gelenlerin Eylül ayında artışlarının devam ettiğini belirtmişti.

2018 Kış Sezonu içinde beklentilerimiz doğrultusunda bir sezon yaşıyoruz. Yıl sonunda Türkiye 40 milyonun üzerinde bir yabancı ziyaretçi sayısını göreceğiz. ” bilgisini vermişti.

Turizmdeki olumlu gelişmenin 2019 sezonunda da bekleniyor. Fiyatların daha uygun ve iklimin turizm sektörünü olumlu etkilediği söyleniyor.

2019 yaz sezonunda yüzde 15-20’lik artış bekleniyor. Hatta şimdiden rezarvasyonlar başladı. Ayık 2019’a yönelik taleplerde artışlar olduğunu belirterek ” Beklentimiz 2019’da da çift haneli bir büyüme. Önümüzdeki yılda bu yıldan gelir anlamında daha fazla artış olacağını düşünüyoruz ” dedi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu üyesi Ali Kızıldağ ise sezonun çok iyi geçtiğini belirtmişti. “Uygun, dengeli fiyatlarla 2019 altın yıl olabilir” dedi.

Hernekadar küçük ve köhne gibi görünsede, bodrum kadar olamasada marmaris türkiyedeki trendini arttırıyor… Bu trendlerin artmasına sebep olan başlıca tur şirketleri arasında marmaris önde gelen tur şirketi ismi triastour geliyor. Lütfen sizde marmaris turlarınız için triastour.com‘u ziyaret edin. !