Pazar , Aralık 15 2019
Başlangıç / 2019 Turizm / Bir sonraki tatiliniz için Marmaris’i neden seçmelisiniz?

Bir sonraki tatiliniz için Marmaris’i neden seçmelisiniz?

Marmaris hızla yeni favori tatil beldemiz haline geliyor. Türkiye’nin altın sahilinin görkemli köşesi, her ziyaretçinin seveceği mutlak bir zevktir.

Bulutsuz gökyüzü, beyaz kumlu plajlar, sonsuz günler ve güneşli havaların hayranı mısınız? Marmaris’te kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. Son yıllarda turistlerin akınına rağmen, modern ile geleneksel olarak zahmetsizce harmanlamayı başarıyor; benzersiz bir hedef haline getiren tüm cazibesini korudu. Bir sonraki tatilinizde Marmaris’i ziyaret etmelisiniz. Neden mi? İşte nedeni bu.

Marmaris
Marmaris

Marmaris sahil şeridinde bir gezintiye çıkın ve sınırsız cennete en yakın olanı bulacaksınız. Çam ormanları ve Ege Denizi’nin ışıltılı masmavi sularına karşı duran kilometrelerce altın kumsal var. Yumuşak kumlara geri yaslanın ve Marmaris’e dökülen yıl boyunca güneşin tadını çıkarın. Şehre çok popüler bir turistik yer olmasına rağmen, Marmaris’i ziyaret etmek için gerçekten özel bir yer haline getiren huzur dolu anlar bulabilirsiniz.

Marmaris, ortalama paket tatilinize göre biraz farklı bir şey sunuyor. Keşfetmek için benzersiz yerler ile dolu gerçekten büyüleyici bir yerdir. Kapalıçarşı’nın tuhaf tezgâhları ile yerel kıyafetler, hediyelik eşya ve leziz yemekler…

Marmaris
Marmaris

5.000 yıldan beri şehirde bulunan Marmaris Kalesi turuna çıkın ve tarihçi Heordotus’a göre MÖ 3000 yılında şehir surlarının bir kısmını oluşturdu. Cildinizi gençleştirmek için en iyi yollardan biri olan Dalyan Çamur Banyoları’nın unutulmaz deneyimlerine kendinizi bırakın.

 

5 yıldızlı konaklama tesisini düşündüğünüzde, bunu spekülatif maliyetlerle ilişkilendirebilirsiniz, ancak bu sadece Marmaris’te geçerli değildir. Her sabah, geniş dairenizin balkon kapısından geçen deniz havasıyla uyanın. Güneş ışığı perdelerin içine giriyor ve kahvaltınızı inanılmaz bir manzarayla seyredebilirsiniz. Gününüzün geri kalan kısmını özel bir plajda dinlenerek ya da tesis bünyesindeki spa merkezinde şımartılmaya harcayarak geçirin. Yüksek hayatı Marmaris’te daha az yaşayabilirsiniz.

Marmaris
Marmaris

İtiraf etmeliyiz Türk yemeklerini seviyoruz. Marmaris dünya lezzetlerinin bir akışı olsa da, sadece otantik yerel yemeklerin tadına vuramazsınız. Kasaba, kofte ve meze gibi taze yemeklerin yanı sıra taze yakalanmış deniz mahsulleri servis eden şirin restoranlar ile doludur. Birçok İngiliz tatilcinin bir gece sonunda kebaplar için gizli bir tutkusu olsa da, burada gerçek McCoy’u deneyebilirsiniz ve hiç tattığınız şeyden farklıdırlar daha iyi bir neden ziyaret etmek için ihtiyacınız olabilir?

Bu arada unutmadan birde size herşey dahil marmaris turları sitesi önerelim buradan tüm marmaris turlarına katılabilirsiniz.

Marmaris Turları   için tıklayın lütfen

Konumu nedeniyle, Akdeniz’i görmekten daha iyi bir yol yoktur, Çıtayı yukarı çekin, yelkenleri kaldırın ve açık denizlere doğru ilerleyin ve Rodos adasını ziyaret edin. Yol boyunca Eski Kent’in Arnavut kaldırımlı sokağında dolaşabilir, akrobasi ve Roma amfi tiyatrosunu geçerek Akdeniz’in başka bir köşesini keşfederek gezintiye çıkabilirsiniz. Tarihinizden hoşlanıyorsanız, antik Hydas şehrini ziyaret etmenizi öneririz, ancak bu sizin bir şey olmasa bile her zaman kumsalda dinlenebilirsiniz.