Çarşamba , Kasım 13 2019
Başlangıç / Teknoloji / Blog Yazarak Para Kazanmak !

Blog Yazarak Para Kazanmak !

Bu yazımızda size internetten para kazanma olayını detaylarıyla ele alıp blog yazarak para kazanma ve makale yazarak para kazanma süreclerinin nasıl işlediği anlatmaya çalışıp analizini çıkaracağız. Biliyoruz ki günümüz zamanında artık işçiler işverenden, işverenler işlerden bıkmış her kes nasıl internetten para kazanabilirimnasıl kolay yoldan zengin olabilirim, evde otursamda oturduğum yerden para kazansam kavramlarının peşine düşmüş. Ama tabi herkes bunu araştırıyorda arkaplanda neler dönüyor nasıl insanlar internetten para kazanıyor yada gerçektende internetten denildiği gibi para kazanalıyormu bilmiyor.

Gelin şimdi internetten nasıl para kazabilirsiniz adım adım beraberce üstünden geçelim.

     1-) Blog Yazarak Para Kazanmak;

En çok tercih edilen yöntemlerden biridir aslında. Blog yazarak para kazanmadaki amaç bildiğin bir konu üzerine hazır bir site kurup içeriklerle doldurarak para kazanma hayali…Hey babam hey… Tabi sektördeki bu kadar yazılımcı bu kadar bilişimci teknik konularada bu kadar hakimken neden yapmıyor acaba.Tabi işin aslı bilinmiyor hayalperestler tarafında. Evet para var,  blog yazarak para kazanabilirsiniz ancak günümüz rekabet ortamında bu kadar site varken ve rekabet ortamı bu kadar yüksekken ve sen o var olan sitelere karşı 10 yıl gerideyken düşünmeyi bırakın artık internetten devasal paralar kazanmayı. Googleın adsense reklamları için oluşturduğu formülü buraya tıklayarak inceleyin. Sonra sizden 10 yıl önce olan sitelerin trafiklerine ve ziyaretçilerini inceleyerek bir hesap çıkarında görelim internetten nasıl para kazanılır.

Formülü burada özetleyecek olursak. google adsense ile para kazanma formülü şu şekildedir.

BGBG = (Tahmini kazanç / Sayfa görüntüleme sayısı) * 1000

Örneğin:

  • Örneğin, 25 sayfa görüntülemeden 0,15 dolar tutarında bir tahmini kazanç elde ettiyseniz, sayfa BGBG’niz (0,15 dolar / 25) * 1000, yani 6,00 dolar olur.
  • 45.000 reklam gösteriminden 180 dolar tutarında bir tahmini kazanç elde ettiyseniz, reklam BGBG’niz (180 dolar / 45.000) * 1000, yani 4,00 dolar olur.

BGBG, reklamcılık programlarında yaygın olarak kullanılan bir sayıdır. Farklı kanallardan elde ettiğiniz gelirleri karşılaştırırken bu sayıdan yararlanabilirsiniz.

     2-) Bence 10 Yıllık Sitelere Makale Yazarak Para Kazanma Yöntemine Gidin;

Bu yöntemi kullanırsanız eğer para kazanırsınız. Bakın devasal paralardan bahsetmiyorum. Düşük bütçeli giderlerinizi karşılamak için makale yazarak para kazanın.Zaten sitelerde gördüğünüz gezginler için sorduğunuz sorular varya “Bunlar dünya turuna çıkarken yada dünya turundayken paraları nasıl kazanıyor” diye işte tam olarak bu. İnterne üzerinden düşük bütçeli gelirler sağlıyorlar. Bu konuyu internet üzerinden araştırma yaparakta bulabilirsiniz.

Sunulan paketlere göre özgün makaleler yazıp makale başına kategorisine göre internet üzerinden makale yazarak 5-10 tl para kazanabilirsiniz.