Pazar , Aralık 15 2019
Başlangıç / Yaşam / Çocuklarda Oyuncak Seçimi Hakkında

Çocuklarda Oyuncak Seçimi Hakkında

Oyuncaklar, oyuncaklar ve çocuklar baba Çocuklara oyuncak almak bazen zevklidir, ancak her ebeveyn için sıkıntılı deneyimlere neden olmuştur.
Orta ve üst sosyo-ekonomik düzeydeki ebeveynler aşağıdaki ikilemi yaşıyor. Çocukları için oyuncak alamayacak birçok anne-baba olduğunu biliyorlar, ancak çocuklarının kalbine alamayacakları oyuncak konusunda hevesli ya da çekingen olmayacaklarını istiyorlar. Bu nedenle, çocuklarına her şeyin en iyi kalitesini almaya çalışırlar. Bu şekilde çocukları için bir şeyler yapma rahatlığı yaşarlar. Meraklı coşku aslında ebeveynlerin coşkusudur. Oyuncak almak isteyen ve hemen alınmayan bir çocuk duymadım. Oyuncağın konusu travmaların sebepleri arasında değil. Bu aile binalarındaki çocuklar için oyuncaklar kısa ömürlüdür. Ancak, ebeveynleri bunun farkında değil ve oyuncakları satın alıyorlar ve evde oyuncaklardan daha fazla oyuncak olduğu gününe bakıyorlar. Bu durum evin derlenmesi için ebeveynleri toplamaya çalışırken çocuğu ve çok fazla zedelemeye neden olur.
Dikkatlice gözlemlerseniz, çocukların yeni bir oyuncağa verdikleri tepki açıktır. Kutuyu hızlı bir şekilde açar, heyecanla oynar, sonra bir kenara koyar. Birkaç günden fazla aralıklarla oynuyor ve sonra unutuyor. Özellikle çok oyuncağınız varsa bu sefer daha kısa. Çünkü çocuk oyuncaklarla dolu ve tekrar alınacağını biliyor. Gerisinin geleceğini biliyor. Dolayısıyla hiç önemli değil ve aslında değeri yoktur.

Doğru Oyuncak Seçimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler