Çarşamba , Kasım 13 2019
Başlangıç / cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hile / Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Hile Analizi

Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Hile Analizi

Analizt Ekibi olarak  siyasetten her ne kadar uzak durmaya çalışsakda bizi ilgi Türkiye ve Dünya Gündemine oturmuş ülkemiz haberlerindende uzak durmak istemiyoruz. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken akıllardı yine hep aynı soru ? Acaba ? Acaba 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Hile Var mı ? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hile yapılabilirmi. Size kısaca özet geçmek isteriz ki durum şudur.

Bildiğiniz üzere yurtdışında yaşayan türk vatandaşları 2018 Cumhurbaşkanlığı için oy vermeye başladılar bile. Ancak sosyal medyada hızla yayılan videolara göre Los Angeles ‘da yaşayan bir vatandaş 2018 Cumhurbaşkanlığında hileyi videoya alırık gözler önüne serdi.

Peki gerçekten 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hile yapılabilir mi ? Yada Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalsa hile yapılır mı ?

Bizim ekip olarak görüşümüz cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hile olması zannedilen kadar kolay değil. Bir sandıkta hile olması için o sandık görevlilerinden sandık başkanına kadar herkesin hile yapacak partinin yandaşı olmalıdır. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hile yapılabilmesi ayrıca sandıkta kullanılan oylarda değil kullanılmayan oy pusulalarına eve mühür basılarak ve oy kullanmayan kişinin kullandı gibi göstererek yapılır.

Oysa siz çok çok ekstrem durumlar düşünüp 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hile tabikide yapılır. Olağanüst hal devam ederken bu hükümet elindeki tüm imkanları kullanarak seçime hile karıştırabilir diyebilirsiniz.