Cuma , Kasım 15 2019
Başlangıç / Güzellik / Doğal Saç Bakımı ve Bilinçli Bir Tüketici olmak için Mükemmel Kılavuz

Doğal Saç Bakımı ve Bilinçli Bir Tüketici olmak için Mükemmel Kılavuz

Güçlü, parlak muhteşem saçlara sahip olmak için eczaneye veya salona gitmemiz, lüks saç bakımı tedavisi veya şampuanı almamız gerekmez.

Sizin için eşsiz görünen saçlarla dolu hayran bırakan mükemmel reklamlarla, en son saç trendine veya ürününe sazan gibi atladığımıza şaşmamalıyız.

Gerçek şu ki, kozmetik mağazası ve salon ürünleri genellikle doğal ve organik olduğu iddia edilen 30 veya daha fazla sentetik içerikten ibaret. Bu sentetik bileşenlerin birçoğu, saç derisinden gelen doğal yağları alarak saçlarınızı ve saç derinizi kuru bırakır.

Kabul ediyorum, eczanelerdeki en son çıkan şampuan ve saç kreminlerini satın alarak, her 6 ayda bir saçımı boyayarak, çılgın buklelerimi ve kıvrımımı yumuşatmak için piyasada bulunan türlü saç düzleştiricileri kullanarak yıllarımı geçirdim.

Annemi her gece saçımı düz bir şekilde kurutmak için didinirken hatırlıyorum, çünkü benden çok daha iyi beceriyordu. Hassas kıvırcık saçlarımı maruz bıraktığım birçok kimyasal ve toksinlerden korumak için uzun bir yol katettim.

Artık organik yağları ve kimyasal içermeyen tüm doğal saç bakım ürünlerini (harika bir yöntem olan Fas Metodu özellikle) , antioksidanlar, mineraller ve dost canlısı yağlarla dolu sağlıklı bir saç diyetiyle birlikte uyguluyorum.

Bu sağlıklı parıltıyı geri getirmeyi düşünüyorsanız, bu bölünmüş uçları atın, kuru kaşıntılı saç derisini çırpın ve saçlarınızı güçlendirin, daha fazla bakmayın! Güzel, sağlıklı saçlar için(doğal saç bakımı ile) aşağıdaki garantili adımları izleyin.

Birincisi, genel olarak şampuan, saç kremi ve saç bakım ürünleri alışverişinde kaçınılması gereken kimyasal içeriklerin farkında olmaktır. Cildimizin, hücrelerimizin ve özellikle de saçlarımızın benimki gibi tekrar gelişebileceği yaygın 4 bileşen:

Sülfatlar, köpük ve köpük ürünlerinin% 90’ında ve ayrıca dolgu maddesi olarak cilt ve saç bakım ürünlerinde bulunmaktadır. Sülfatlar, tahriş edici maddelerdendir. Hormon ve endokrin bozucular, şüpheli karsinojenler ve gen mutajenleri sınıfında oldukları bilinmekle birlikte zararsız olarak tanıtmak amacıyla etiketlerde sıklıkla hindistan cevizinden “gelir” veya “türetilmiş” olarak tanımlanır. Genleri mutasyona uğratan herhangi bir kimyasal, elbette dikkat gerektiriyor! Sülfatlar en yaygın olarak kullanılanlar arasındadır. Etiketlerde, sodyum lauret sülfat (SLES), amonyum lauret sülfat (ALES), sodyum lauril sülfat (SLS) ve amonyum lauril sülfat (ALS)… şeklinde görünebilir, hindistancevizi referansına aldanmayın.

Paraben, yaygın bir koruyucudur.  Önemli hormonları dengelemekten sorumlu endokrin sisteminin bozulmasına sebep olan öncü kimyasallardan biridir. Etiketlerde, paraben genellikle etil-, metil-, propil-, izopropil-, butil- veya isobutil önekleriyle listelenir.
Sulu ekstraktlar olarak adlandırılan su ve su bazlı infüzyonlarda tam anlamıyla ‘şişenizi doldurmak’ için kullanılır. Su bazlı çözeltiler bozulmaya karşı savunmasızdır, bu nedenle ürüne paraben ve sodyum benzoat gibi koruyucu maddeler eklenmelidir. Su kalitesinin de yüksek olmasını beklemeyin. Kullandığınız musluk suyuna benzer. Bu, ürünlerinizin başka bir çok toksinle birlikte muhtemelen balin ve florür içerdiği anlamına gelir.

p-Fenilendiamin bileşeni bazı doğal kına boyaları, renkli şampuanlar ve saç ağartıcıları da dahil olmak üzere genellikle saç boyalarında bulunur. Bu maddenin bir nörotoksin olduğuna, deri döküntülerine ve egzamaya neden olduğuna dair kanıtlar vardır. Kullanımını kısıtlamak için başlatılmış birçok çaba ve çalışma tekrar tekrar yenilgiyle sonuçlanmıştır.

Bilinçli bir Alışveriş Kurdu Olun

  • İçerik etiketlerini dikkatle okuyun ve tamamen şeffaf şirket ve kaynakları arayın.
  • Şirketler arasındaki kimyasal ve toksik sıralamaları kontrol etmek, hangi şirketin siz ve aileniz için güvenli ürünler sağladığı gibi bilgileri öğrenmek için ewg.org adresinden güzellik bakım ürünlerini ve diğer bilgileri inceleyin
  • Toksisite ve kimyasal maddeleri kontrol etmek için thinkdirtyapp.com gibi adresleri ziyaret edin ve güzellik bakım ürünlerinizden birinin fotoğrafını yükleyin! 70.000’den fazla ürünü burada inceleyebilirsiniz.
  • Günlük kişisel bakım ürünlerimizdeki toksik kimyasalların rujdan bebek şampuanına kadar yaygın kullanımını inceleyen story of cosmetics gibi bilgilendirici videoları izleyin.