Pazar , Aralık 15 2019
Başlangıç / Dolar / Dolar Kuru Bugün

Dolar Kuru Bugün

Haftanın 4. gününe girerken bu günde (07.06.2018) dolar kuru ne olacak ? güncel döviz kurlarının son durumu nedir ? dolar bugün artacak mı ? azalacak mı ? Dolar Kaç TL olacak ? gibi sorular akıllara kazanmaya devam ediyor. Seçim arefesinde olduğumuz şu dönemde 1 Doların değeri tl karşısında hareketliliğini koruyor ancak,  gözler bugün yapılacak Merkez Bankası Para Politikaları Toplantısında. Bakalım bu gün toplantıdan neler çıkacak ve DOLAR KAÇ TL olacak.

Bu gün yapılacak Para Politikası Toplantısı sonrasında da daha önce Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yaptığı enflasyon yılın ikinci yarısında düşecek gibi açıklamalara dayanarak belirtmek isteriz dolar bundan sonraki zaman dilimde kısa süreli artış ve uzun vadede ise azalış gösterecek.

Dolar bugün güne 4.56 dolaylarında başladı. Yani diyebiliriz ki USD/TRY dünkü dolar/döviz kurlarında olduğu gibi 4,60 dolaylarında seyrettikten sonra buralarda çok tutunamayıp yine tl karşısında değer kaybedek.

Ancak güncel döviz kurlarını ve bugünkü doları canlı izlediğimizde ve buna ek piyasa ve dünya ekonomisinide göz önünde bulundurduğumuzda Amarika kanadıktaki ekonomik toplantılar, piyasalarda bir faiz artışına sebep olacak ve doları tl karşısındaki hareketliliğini değiştirecek. Bizde doları canlı takip ediyor olacağız ve dolar/tl, usd/ euro haretliliğini buradan size aktarıyor olacağız.

Tüm gelişmeleri göz önüne alarak dolar kaç tl  ?sorusuna cevap vermek gerekirse dolar bugün de gün içinde yukarı yönlü bir hareket izlerse 4,60 – 4,65 , eğer dolar bugün aşağı yönlü bir hareket izlerse 4,55-4,50 dolaylarında olacaktır.

En güncel döviz ve dolar kuru ve canlı sonuçlar için lütfen bizi takip etmeyi unutmayın.

Son Dolar Yazımı : Güncel Döviz Analizi