Çarşamba , Kasım 13 2019
Başlangıç / Teknoloji / Elon Musk Olmak. Kimdir Bu Elon Musk İşte Analizi! Dünyayı Kurtaran Adam Elon

Elon Musk Olmak. Kimdir Bu Elon Musk İşte Analizi! Dünyayı Kurtaran Adam Elon

Biri ELON MUSK mı Dedi ??? Sahi duydunuzmu bu adamı daha önce yoksa spor arabayı uzaya yollama gibi, en hızlı elektrikli arabayı icat ettiği gibi yaptığı artistik hareketlerle gündeme düşene kadar kimsenin haberi yokmuydu Elon Musk’tan !  Tabi teknolojiyi yakında takip edenlerin listesinde mutlaka Elon Musk, Tesla Motors yada SpaceX vardı. Biliniyordu yani ancak gündemde değildi kendileri.

2017 nin sonlarına doğru ziyaret ettiği Türkiyede ilk iş olarak gittiği Anıtkabir ziyaretiyle gündeme gelmesiyle tanıdınız onu… Peki neden Anıtkabir ? Muallak bir soru aslında. Belkide feyz aldı, belkide onun gibi birşeylerin lideri olma hedefi vardı

    Dünyayı Kurtaran Adam ELON MUSK ! 

Dünyayı kurtaran adam diyoruz çünkü Elon gece gündüz çalışığ bir şirket. kuruyor o şirketi zirvelere çıkarıyor sonra bu şirketi 1,5 milyar dolara satıyor. Evet bahsettiğimiz şirket PayPal . Her ne kadar günümüz Türkiyesinde kullanılmasada PayPal şu an için dünyada geçerli olan bir ödeme kanalı.  Elon Musk yaptığı bu satıştan cebine tam 170 Milyon Dolar Para giriyor. Tabi Elon bizim gibi gidip arsaya apartmana yatırım yapmıyor. Dünyayı kurtaran adam diyoruz çünkü Elon geleceği düşünüp insalara hizmeti vizyon edinmiş 3 farklı şirkete yatırım yapıyor. Evet bunlardan ikisi sizinde sürekli duyduğunuz Tesla Motors ve Space X. Yatırımın büyük çoğunu uzay aracı geliştiricisi olan SPACE X e bir kısmını Elektrikli Motor Üreticisi Tesla Motors ‘a ve küçük bir kısmınıda enerji sektörüne harcıyor. Neden dünyayı kurtaran adam dediğimiz gözünüzde canlanır oldu değilmi ? Canlanmadıysada okumaya devam edin lütfen…

Elon yaptığı bu yatırımla risk aldığını düşünmeyin adam ultra risk alıyor çünkü. Hava boşluğuna yatırım mı yapılır diyorsunuz sizde değil mi ? Düşünsenize cebinizde 170 Milyon Dolar paranız var tam rahat edeceksiniz gidip bir hava boşluğuna yatırım yapıyorsunuz. Üstelik şirketlerle değil devletlerle rekabet ortamına giriyorsunuz.

Elonın bir hayali var bir hedefi diyor ki  ” İnsanlığın Parlak Bir Geleceğe Sahip Olduğunu Düşünerek Ölmeyi Tercih Ederim ”  sizce de bu düşüncesi Elon Musk ‘ı dünyayı kurtaran adam sıfatına sokmuyor mu. Onun geleceği düşünerek insanlık için çalışmalar yapması zaten bu sıfatı vermiyor mu ona ? Elon Musk gerçekten geleceğini düşünmesi dünyayı düşünmese geliştirdiği teknolojiler için almış olduğu patent leri halka açık hale getirir mi. Bu konudaki görüşü de şu olmuş.  Deliklerle dolu bir gemideyiz (dünyadan bahsediyor) ve durmadan su alıyor ve biz bu suyu boşaltmak için bir kova yapıyoruz. Siz olsanız bu kovanın tasarımını paylaşmazmısınız ?   Düşünsenize kaçımız yaptığımız işleri, öğrendiğimiz becerileri, iyi olduğunu düşündüğümüz her şeyi kimlerle paylaşıyoruz ?

Sıkmadan sonlandırmak isteriz ki onun hayatından feyz almalıyız, bardağa dolu tarafından bakmalıyız, kendi hayatımıza adapte edebileceğimiz sonuçlar çıkarmalıyız. Çocukluğuna indiğimizde, baktığımızda görüyoruz ki zaten onunda bizden çok daha iyi çocukluğu olmamış. Şuan Amerika Vatandaşı olsada ELON aslında o bir afrikalıymış ve çocukluğunu afrikada geçirmiş.

   MUSK Diyorki ; Benim uzun vadede idaili ise SPACE X vasıtasıyla gezegenler arası seyahet eden bir medeniyet yaratarak insanlığa yardım etmektir. 

Bir insanın idealinin gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği de önemli değil zaten önemli olan bir insanın ideali olması ve o doğrultuda gitmesi işte ELON MUSK’ın geleceğe dair çok büyük idealleri var ve bu yolda emin adımlarla ilerliyor. Tıpkı İstikbal Göklerdedir Diyen Atatürk Gibi belkide Anıtkabir ziyareti de bu yüzdendi. Ondan feyz almak içindi. Bilemeyiz. Fazlasını merak edenler youtube dan araştırma yapıp hakkında bir çok video ya ulaşabilir. Biz sizin için en açıklayıcı olanı, Barış Özcanı Önerebiliriz.