Pazar , Aralık 15 2019
Başlangıç / Teknoloji / Fujifilm X-T3 / Fujifilm X-T3 Analizi

Fujifilm X-T3 Analizi

Fujifilm X-T3, 26 megapiksel X-Trans BSI CMOS 4 APS-C sensörü, yüksek performanslı X-İşlemci 4 görüntü işleme motoru, 3.69 m nokta çözünürlüklü elektronik vizör ve üç yöne eğimli 1.04 m’lik bir yansıtma kameradır. nokta LCD dokunmatik ekran ve sağlam hava koşullarına dayanıklı magnezyum alaşımlı gövde. X-T3 ayrıca 4K / 60P 4: 2: 2 10bit video kaydı, elektronik obtüratörle 30fps sürekli çekim veya mekanik obtüratörlü 11fps, faz algılama AF alanının% 100 kapsama alanıyla 425 otomatik odak noktası, daha hassas ve daha hızlı Göz Algılama AF, -3EV’ye odaklanma ve çift SD hafıza kartlarını destekleme özelliği.

Kullanım Kolaylığı

Yeni Fujifilm X-T3, popüler selefi, mantıksal olarak adlandırılan X-T2 ile neredeyse aynı görünüyor, ancak Fujifilm’in çekirdek bileşenlerinin neredeyse tamamını yükseltmesiyle birlikte tüm bunların içinde. İşleme bakış açısından, sonuç, bugüne kadar kullandığımız en iyi X serisi model olan daha hızlı, daha yetenekli bir kameradır.

Fujifilm XT3 şimdi X-T2’de olduğu gibi 3 parça yerine 4 parçalı bir konstrüksiyon kullanıyor, diyoptri kontrolü kilitlenebilir ve EV kompanzasyon kadranı daha da ileriye taşındı. Üst panel, her iki değişiklik de, bu kontrollerin yanlışlıkla kazara devrilmesini engellemek için yapılmıştır. Detaylara veya nelere dikkat ? Tamamen yeni ve çok hoş bir ek, vücudun sol tarafındaki 3,5 mm’lik kulaklık jakıdır, X-T2’de sadece opsiyonel batarya tutucusu takılarak kullanılabilir. Terminal portu kapağı artık kamera gövdesinden tamamen çıkarılabilir, bu özellik video kameraların isteğiyle gerçekleştirilirken, kameradaki ana düğmeler ve kontrollerin birçoğu X-T2’den biraz daha büyüktür. amiral gemisi X-H1 ile uyumlu yeni versiyon.

Yeni XT3, birçok yönden daha büyük, daha pahalı olan kardeşine eşit ya da daha fazla eşittir. Aralarındaki en önemli fark dikkat çekicidir. X-H1 vücut içi görüntü sabitleme (IBIS) sunar, oysa yeni X-T3, önceki modelde olduğu gibi değildir. X-H1 tarafından sunulan etkili IBIS sistemini seviyoruz, ancak bu özel kamerayı X-T serisinden çok daha büyük yapıyor ve aynı zamanda da oldukça pahalı. Fujifilm X-T3, % 100 sahne kapsamı ve 1.04 milyon nokta sunan X-T2 ile tam olarak aynı yüksek çözünürlüklü 3 inç LCD ekrana sahip ve yaklaşık 90 derece kadar yukarı ve aşağı hareket ettirilebilir. Ekranın kenarında küçük bir düğme bırakarak, yatay modda ve dikey modda çekim yaparken yukarı doğru.

Ana fark, X-T3’teki 3 inçlik 1040K noktalı LCD ekranın artık dokunmaya duyarlı olmasıdır, yani, AF noktasını ayarlamak için kullanabilirsiniz veya fotoğraf çekerken veya çekerken çekim yapmak için deklanşöre basabilirsiniz. video kaydederken odaklanın. Ekranın sağ tarafında küçük bir simge göreceksiniz. Bu düğmeye basarsanız, AF alanını seçmek, otomatik netlemeyi seçmek ya da hem otomatik odaklama yapmak hem de fotoğrafı çekmek için ekran arasında seçim yapmanızı sağlar. Tercih ederseniz, bu işlevi tamamen kapatabilirsiniz, ancak noktayı ayarlamak için düğmelerini kullanmaktan çok daha hızlıdır.

Fujifilm XT3
Fujifilm XT3

Ayrıca, tam ekranı veya altı farklı alandan birini kullanma seçeneğiyle, dokunmatik ekranı sağ başparmakınızla sürükleyerek kamerayı gözünüzün üzerinde tutarken netleme noktasını değiştirebilirsiniz. Yine, ilk başta doğru yapmak biraz zor, ama biraz da olsa, doğası gereği biraz daha doğal olur.

Dokunmatik ekranı kullanabilme özelliği, odaklanmak için çerçevenin herhangi bir yerine tam anlamıyla dokunabildiğinizi fark ettiğinizde çok hoştur. Fuji XT3, pazarda, algılanan AF alanının% 100 kapsama alanı sunan, istediğiniz her yere tam anlamıyla odaklanmanızı sağlayan birkaç kameradan biridir. Toplamda 425 AF nokta ve X-T2’de 0,5M’den başlayan 2,16M PDAF pikseller vardır. X-T3, X-T2’nin -1EV derecesinde önemli bir gelişme olan özel (fakat hepsi değil) lenslerle kullanıldığında -3EV değerine de odaklanabilir.

X-T3 ayrıca Sony’nin öncülük ettiği ve şimdi yeni kameraların çoğunda yer alan bir de rigueur özelliği olan daha doğru ve daha hızlı Eye Detect AF sunuyor. Bu özellik AF-C’nin yanı sıra AF-S odaklama modunda da mevcuttur ve Sony’nin kanıtlanmış sistemi kadar güçlü olmasa da, daha geleneksel olarak odaklanmaya çalışılan daha hızlı hareket eden veya daha düzensiz konularla hit sayımızı artırdı.

Fujifilm X-T3
Fujifilm X-T3

X-T3’ün patlama çekim yetenekleri de önemli ölçüde yardımcı oluyor – 30fps size nasıl geliyor ?! Daha da iyisi, bu manşet yakalama oranı tam AF / AE ölçümüyle ve elektronik panjur kullanılarak elde edilen ve 60fps’de canlı görüntüyü koruyarak, çerçeveler arasında tamamen karartma yapmaz, bu da aksiyon fotoğrafçılığı için mükemmeldir. 30 fps modunun ana uyarısı, kameranın otomatik olarak Spor Vizör Moduna girmesi ve çözünürlüğü 26 inç’ten 16,6 megapiksele düşüren 1,25x kırpma faktörü uygulamasıdır, ancak yine de kırpılmış alanın dışında görebileceğiniz bir avantaj da vardır. Nesnenin çerçeveye nerede hareket ettiğini tahmin etmenize izin verir.

Kusursuz anı yakalamanıza yardımcı olmak için, Fujifilm X-T3, Panasonic fotoğraf makinelerinin bir süredir sahip olduğu akıllı bir çekim öncesi seri çekim moduna sahip. Esasen kamera, deklanşör düğmesine yarım basarken arabelleği sürekli olarak doldurur ve en sondakileri, deklanşör düğmesine tam olarak basmadan önce 0,5-1 saniye boyunca saklar, böylece herhangi bir kamerayı ve insan tarafından eklenen gecikmeyi ortadan kaldırır. Bu özelliğin yalnızca elektronik obtüratörle çalıştığını unutmayın.