Pazartesi , Şubat 24 2020
Başlangıç / Dolar / Güncel Doviz Analizi

Güncel Doviz Analizi

Dolar Düşer mi? Dolar Ne Kadar Yükselir? Sorularının cevapları için gün içinde gelen en yeni dolar kuru yorumları ve DolarTL teknik analizlerini aşağıda sıralı halde görebilirsiniz.

31.05.2018 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel DolarTL Analizleri

Ziraat Yatırım – DolarTL Paritesi USDTRY Yorumu

Döviz kurlarında finansal yatırımlardan yüksek kazançlar elde edebilmek için ilk yapmanız gereken piyasayı iyi araştırmaktır. Marjlar ile ne kadar sürede gelir elde edebileceğinizde yatırımların en önemli noktalarından biridir. Fiyat grafikleri teknik analizlerini kullanarak doğru bir zamanlama elde edebilirsiniz.

Döviz Kurları

Döviz kurunun bir çeşidi olan doların durumu USD/TRY= 4,49589749 Türk Lirası

Dolar son dönemde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) sadeleşme kararı ile dolar 4,59’un altına inmesiyle gündemdeydi. Sadeleşme kararı sonrası  %2.6 değer kaybına uğradı. Aynı zamanlarda EURO/TRY %2.3 değer kaybetti ve şuan 5,3580’den işlem görüyordu. Ancak dolar yeni güne yine yükselişle  başladı. Bu yükselişle dolar 4.51 TL seviyesine ulaştı. TCMB görüşmelerin olumlu geçtiğini belirtti. Doların seçimlerden önceki dalgalı durumu seçimlerden sonra net bir düşüşe geçebileceği düşünülüyor.

Dolarlarımı satmalımıyım?

Doların bu durumu ile “Dolarlarımı satmalımıyım?” sorusu aklılara takıldı. Avantajlı bulduğunuz pozisyonları kaçırmazsanız dolardan kazanç elde edebilirsiniz. Eğer piyasa takibini iyi yapıp zamanlamayı iyi ayarlarsanız doların dalgalı durumu sizin finansal yatırımlarınızda yüksek kazançlar elde etmeniz mümkündür.

Dolar düşecek mi?

Ayrıca yeni güne doların yükselişle başlamasıyla “Doların tekrar düşecek mi ya da tekrar dolar yükselişe mi geçiyor” soruları aklılara takılıyor. Doların 4.53 seviyesine tekrar yükselmeyeceği düşünülüyor. Görüşmeler sonucu 4.53 seviyesinde yeri olmadığı görülüyor. TCMB’nin açıklaması ise “4.40 seviyesine hızlı bir düşüş alabiliriz.” denildi.

Hakkında: Analizt Com

En İyileri İçin Sosyal İçerikli Analiz Platformu

Kontrol Ediliyor

Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir. Yerli Otomobil CEO’luğu İçin Doğru İsim mi ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuk olduğu canlı yayında, yerli otomobilin CEO’su olacak ismi açıkladı. Bu isim Mehmet …