Perşembe , Nisan 9 2020
Başlangıç / Dünya / Harley-Davidson’ın Elektrikli Motosikleti Ağustos 2019’da

Harley-Davidson’ın Elektrikli Motosikleti Ağustos 2019’da

Harley-Davidson, yakında çıkacak ve merakla beklenen elektrikli motorsikleti LiveWire hakkında bazı önemli detayları bıraktı. Motosiklet üreticisi, ilk elektrikli iki tekerlekli için ön sipariş almaya başlayacağını ve bu sonbaharda gerçekleşecek teslimatların beklendiğini açıkladı.

Harley Davidson LiveWire
Harley Davidson LiveWire

Motor 3.5 saniyeden daha kısa sürede 0’dan 60 mil hızla koşar ve elektrikle çalıştığından debriyaj ve vites değiştirmeyi gerektirmez, böylece yeni sürücüler için daha kolay hale gelir. Harley, tek bir şarjla 110 şehir miline seyahat edebileceğini söylüyor ancak bunun otoyolda nasıl çevrileceğini söylemedi. Orijinal LiveWire prototipi dört saniyenin altında 0-60 mil / saat hıza ulaşabildi ve “ekonomi” modunda yaklaşık 55 mil menzile sahipti.

LiveWire, batarya şarjı, servis hatırlatmaları ve muhtemelen Harley’in bağlı uygulaması aracılığıyla sahibine yapılan tahrifat dahil olmak üzere, bisikletin kullanımıyla ilgili verileri besleyen H-D Connect adlı telematik sistemi ile birlikte geliyor. Motosiklet şirketi, LiveWire’ın hücresel bağlantılı ilk elektrikli motosiklet markası olacağını iddia ediyor.

Harley Davidson LiveWire
Harley Davidson LiveWire

Harley-Davidson sesi hızlandırdıkça” üretecek şekilde tasarlandığını söyledi.

Şirket, yeni ve daha teknoloji odaklı sürücüler çekmek için eski müşterileri koruma konusunda dikkatli. Motosiklet endüstrisi bir bütün olarak 2008 mali krizinden bu yana mücadele ederken, özellikle Harley-Davidson bir çok kayıp ve işten çıkarılma yaşadı.