Pazar , Ocak 26 2020
Başlangıç / Teknoloji / Leica D-Lux 7 / Leica D-Lux 7 Analizi

Leica D-Lux 7 Analizi

Leica D-Lux 7, 17 megapiksel, çok yönlü Micro Four Thirds sensörüne sahip birinci sınıf bir kameradır. D-Lux 7’de ayrıca 30/24fps, 24-75mm f / 1.7-2.8 3.1x Leica lens, 2.76m-nokta elektronik vizör, 3.0 “1.24m-nokta dokunmatik LCD ekran, 11fps seri çekim, UHD 4K video kaydı dahili Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı, 4K fotoğraf modları, ayakkabıya monte edilmiş harici flaş ve fotoğraf makinesinde pil şarjı.

Leica D-Lux 7
Leica D-Lux 7

Kullanım Kolaylığı
Leica’nın yeni D-Lux 7’si her ikisi de birinci sınıf olma hilesini yöneten sabit lensli, kompakt bir seyahat zoom kamerasıdır – ipucu bu ‘D-Lux’ (okuma: lüks) isimlendirmesinde olduğu gibi – yine de üreticinin fiyatlandırma standartlarına göre onunla uygun fiyatlı.
Leica’nın normal olarak sıralanabilir markalaşmasını gizleyen sokak fotoğrafçılarına ve foto muhabirlerine yönelik yakın tarihli “gizli” modellerden sonra gelen D-Lux 7, kırmızı Leica logosunun merceğin en üst kısmında gururla yer aldığını gösteriyor. Ancak, aynı şekilde, bu özel modelin de üstünlüğünü gösteren, bizim fotoğraflarımız ve sokak fotoğrafçılığımız için bir kamera olarak.

Leica D-Lux 7
Leica D-Lux 7

Leica’dan bekleyeceğimiz gibi, büyük ölçüde metal yapı D-Lux 7, avuç içinde tutulduğunda ya da rahatça ve rahatça durduğu bir ceket cebine düştüğünde sağlam hissediyor. Burada kabul edilmesi gereken temel özellikler, 35 mm film terimlerinde 24-75 mm genişlikte bir genişliğe erişebilen bir lense sahip 21,77 megapiksel Four Thirds CMOS sensöründen nispeten mütevazı bir 17 megapiksel çözünürlük. Maksimum lens açıklığı, f / 16’ya kadar artımlı ayarlar sunan bir lens halkası aracılığıyla bunu manuel olarak ayarlayabilme özelliğine sahip, etkileyici bir şekilde hızlı / parlak f / 1.7’dir. Veya, elbette, seçimi yalnızca fotoğraf makinesine bırakabilir ve kendi özel düğmesi olan otomatik olarak çekebilirsiniz.

Mükemmel bir sürüm olan ve Leica’nın Panasonic’in uzun süredir devam eden ortaklığıyla hala sağlam olduğu için, bu kompakt modelin 4K video ve 4K çözünürlükte fotoğraf seçenekleriyle gelmesi şaşırtıcı değil; Her ikisi de hemen hemen o elektronik üreticinin yelpazesinde standart bir konudur. Burada 4K’da saygın bir 30fps’ye kadar video klip çekebilme özelliği var. Kameradaki varsayılan ayar, aksi takdirde Full HD video kliplerdir; kullanıcılara, söz konusu çekimler için istenen kullanıma bağlı olarak bir seçim miktarı sağlar ve tüm bu verilerin saklanabilmesi için ne kadar çıkarılabilir bellek (bir kez daha isteğe bağlı SD kart aracılığıyla) mevcuttur elbette.

Leica D-Lux 7
Leica D-Lux 7

Her ne kadar 3 inç arka plaka LCD, eğimli ve dönebilir çeşitlilikte olmaktan ziyade sabit olsa da – tabii ki, genel olarak nispeten svelte ve iyi tasarlanmış bir kit parçasına biraz daha fazla hacim katacaktı – en azından ekran dokunmaya duyarlı kontrol sunar ( Buna rağmen, biz Panasonic’te bulduğumuz gibi, aslında fiziksel kontrolleri tercih ediyoruz).
D-Lux 7’ye ‘klasik’ bir görünüm ve his sağlıyor, fotoğraf makinesi şimdi beklenen Wi-Fi, Bluetooth dahil edilerek daha da ileri gidiyor ve USB bağlantısı – ikinci bağlantı noktası (bir HDMI kapağını da koruyan bir yan kapağın altına oturur) kamerayı da şarj etmek için kullanılıyor. Ayrıca, fotoğraf makinesinde bir sanal galeri sağlamanın yanı sıra, bir akıllı telefon ile kameranın uzaktan kontrol edilmesini sağlayan, yeni tanıtılan “Fotos” uygulamasıyla da uyumlu ilk Leica’nın ilk örneği.