Pazar , Aralık 15 2019
Başlangıç / Teknoloji / MacBook Air 2018 Nihayet Duyuruldu!

MacBook Air 2018 Nihayet Duyuruldu!

MacBook Air 2018

Ekim, çeşitli teknoloji şirketlerinin tüm yeni sürümler oldukça ilerlemiştir. Pixel 3 ve OnePlus 6T gibi birçok yeni akıllı telefon ve cihaz gördük. Apple, Eylül ayında yeni iPhone’larını duyurdu ve XR bu ay raflara çıktı. Bir dizi yeni cihaz duyurdular ve burada yeni ve yenilenmiş MacBook Air 2018 var. Haydi daha yakından bakalım!

Apple MackBook Air 2018
Apple MackBook Air 2018

Dizayn

Tasarımdan başlayarak yeni Air’in gövdesi, tek parça geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmıştır. Vücut, şekil ve eğrilerinin çoğunu MacBook Pro olarak paylaşır. Ancak, aralarında bazı küçük farklılıklar vardır. 1,25kg’da, hava adının sonuna kadar aşırı derecede hafif. Bu, eski Air’in ihtiyaç duyduğu önemli güncellemelerden biri oldu ve Apple’ın teslim edilmesine sevindik. Yeni 13,3 ”ekran 16:10 en boy oranıyla 2560 x 1600 çözünürlüğe sahiptir. Panel, MacBook Pro’da bulunanla aynı değildir, ancak muhteşem bir görünüm veren Retina’dır. Ekranın etrafındaki çerçeveler de eski MacBook Air’e kıyasla azalır.

Donanım

MacBook Air 2018’in içine girdiğinizde, iyi bir donanım seçeneği bulacaksınız. İşlemci için Intel’den 8. işlemciyi alıyorsunuz. Başlangıçta, bu 1,6GHz Core i5 8210Y. Adından anlaşılacağı gibi, Hava, önceki nesiller gibi, işlemciyi soğutmak için bir fana sahip olacaktır. Hava 8 ila 16GB RAM ve 128 GB ila 1,5 TB SSD depolama alanı ile gelir. Her türlü ihtiyaç için seçenekler var, ancak 1.5TB versiyonuna, özellikle de ekli fiyatla birlikte pek çok şey olacak diye şüphe ediyorum. Son olarak, Air’in içindeki batarya, Apple’ın iddialarına göre 12 saate kadar kullanım süresine sahip olmalıdır. MacBook Pro’nun True-Tone ekranı ile karşılaştırıldığında, bu oldukça ulaşılabilir.

 

 

Dışarıda, görüntülü görüşme gereksinimlerinizi karşılayan 720p FaceTime kamerayı bulacaksınız. Klavye, 3. nesil için de geliştirildi, bu da düşük anahtar hareketi ve daha sessiz olması anlamına geliyor. Alışmayı gerektirir, ancak sınıftaki en iyilerden biridir. Ekstra güvenlik için, klavyenin üst köşesinde özel bir Dokunmatik Kimlik düğmesi bulunur. Touchpad aynı zamanda MacBook Pro’ya benzer şekilde yükseltildi ve büyütüldü. Herhangi bir parçasını tıklatmanıza izin veren Force Touch’a sahiptir. Son olarak, Air, sol tarafta iki adet USB Tip-C / Thunderbolt 3 portu ve sağ tarafta tek bir 3,5 mm jak ile donatılmıştır. Dizüstü bilgisayarları her iki bağlantı noktasından da şarj edebilirsiniz, ancak yoğun bir kullanıcıysanız hala dongle gerekebilir.