Çarşamba , Kasım 13 2019
Başlangıç / Tatil / Marmaris / Marmaris’in Analizi

Marmaris’in Analizi

Marmaris, Akdeniz sahillerinde, Türkiye’nin güneybatı bölgesi olan Muğla ilinde, Türk Rivierası kıyısındaki bir liman kasabasıdır.

Tatil için ana gelir kaynağı turizmdir. Geçmişte Marmaris olan balıkçı köyünden çok fazla bir şey kalmadı. Bu, 1980’lerde inşaat patlamasından kaynaklanmakta, günümüze kadar devam etmekte ve bu süreç içerisinde Marmaris’in daha fazla gelişmesine ve dönüşmesine yol açmaktadır. Ancak, dağların ve denizin arasındaki olağanüstü konumdan dolayı cazibesini koruyarak, tüm gün boyunca pastoral manzaralar sunar.

Marmaris, yelken ve dalış için de bilinir ve iki büyük ve birkaç küçük marinaya sahiptir. Muhtemelen Dalaman Havalimanı’nın yakın olması nedeniyle kış aylarında tekne turu yapanların en popüler yeridir.

Marmaris
Marmaris

NÜFUS

Marmaris’in ortalama nüfusu kışın yaklaşık 31.000 kişidir. Tüm turistler ile yaz aylarında en az 300.000 kişiye çıkacaksın. 80’li yılların sonlarından beri popülerlik kazanmıştır ve yılda ortalama 10.000 ziyaretçinin ortalamasıdır. Marmaris, Türkiye’de yaşam için bir yıldan yıla varış yerine bir tatil beldesi olarak tanımlanabilir.

İKLİM

Marmaris havası Marmaris uzun, sıcak, nemli, sonsuz güneş ışığı ve hafif günler geçiren, serin ve yağışlı kışları olan güzel bir Akdeniz iklimine sahiptir. Mayıs ve Ekim arasında yağmur yağması çok nadirdir. Temmuz ve Ağustos aylarında ısı dalgası sıcaklıkları görülebilir; Bu nedenle bazı insanlar Eylül ayında biraz daha serin olduğunda ziyaret etmeyi tercih ediyorlar. Kışlar ılımlı fakat yağışlı, Kasım ayından sonra yağışların büyük çoğunluğu. Yıllık yağışlar 48 dereceye kadar ulaşabilir ve sele eğilimli bölgelerde sel baskınlarına neden olabilecek yoğun bulut patlamalarına maruz kalma eğilimindedir.

YAŞAM KALİTESİ

Çoğu gurbetçi için Marmaris çok daha iyi bir yaşam kalitesi sağlar ve bu nedenle tatil beldesini ziyaret edenlerin bir kısmı, bir tatil evi olarak ya da emeklilik için bir mülk satın alma kararını verir. Bazıları yaşamak için Marmaris’e taşınmayı bile seçecektir. Uzun sıcak yazlar ve bölgede yapılacak ve görülecek birçok şey ve büyük ulaşım bağlantıları ile, Marmaris’te yılda daha fazla insanın yaşamına karar vermesi hiç de şaşırtıcı değil.

MARMARİS’E TÜRKİYE’NİN EN İYİ YÜRÜYÜŞ YOLUNU ROUTE KNIDOS’UNU KEŞFEDİN

Kıyıdan çıkarken soluk turkuazdan en derin maviye dönüşen suları izleyin ve Türkiye’nin en iyi yelken güzergâhında denize doğru yola çıkın.

Akbük’ten yelken açtığınız yere bağlı olarak ilk defa demir atmak için oldukça popüler bir yer. Akbük, iyi restoran seçenekleriyle huzurlu bir sığınaktır. Körfez üzerindeki Kiran Dağları’nın muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz Sedir Adası’na doğru yola çıkın.

Marmaris
Marmaris

MARMARİS’DE YAPILMASI GEREKENLER

Marmaris’te yapılacak ve görülecek birçok şey var ve en popüler turlar Günlük Laz-y-Day Tekne Gezisi, Türk Gecesi ve Jeep Safari. Ancak diğer şunları içermelidir:

  1. Pamukkale – Şimdiye kadarki en eşsiz bölgelerden sadece biri. Bir mesafeden çok büyük miktarda pamuk yünü andırıyor ve şeffaf güzelliği nefesini alacaktır. Termal kaplıcalarda yüzebileceğiniz ve terapötik güçlere sahip olduğu söylenir. Pamukkale, Türkiye’nin en olağanüstü doğa harikasından biridir ve belki de turistler için en cazip yerlerden biridir.
  2. Kleopatra Adası – Bu, ipeksi yumuşak beyaz kumdan yapılmış küçük bir ada plajıdır ve bunu bu kadar özel kılan kumdur. Kum, deniz kabukları gibi küçük kumlardan oluşuyor ve bu kumsalın oluşması için milyonlarca yıl aldı, gerçekten küçük ve parlak! Hükümet kumun oluşması için çok uzun sürdüğü kumsalda bir koruma emri koydu ve kumsaldan ayrılırken hiçbir koşulda seninle kum alamayacaksın, kumun yapışacağı kumsalda bile havlu bırakmıyorsun. onlar.
  3. Aquadream Su Parkı – AquaDream Su Parkı, suların çoğunu yaparken Marmaris’in muhteşem manzarasını sunan tepelerin üstünde.
  4. İçmelerden güzel sahil boyunca, çok güzel kafelerin, restoranların ve barların bulunduğu Yat Marina’ya doğru yürüyüşe çıktığınızdan emin olun. Ayrıca Marmaris yat limanından İçmeler’e kadar yürüyebilirsiniz ve bu gerçekten çok güzel, Marmaris’in en aktif bölgeleri hakkında fikir verecek ve bunu gün içinde veya akşamları yapabilirsiniz. Temelde ve pratik olarak Marmaris Marina’dan İçmeler’e kadar yürüyebilirsiniz. Bu sadece çok güzel. Bu, Marmaris’te sunulanlar hakkında iyi bir fikir edinmenizi sağlayacaktır.