Çarşamba , Kasım 13 2019
Başlangıç / masterchef / MASTER CHEF TÜRKİYE ANALİZİ 2018

MASTER CHEF TÜRKİYE ANALİZİ 2018

Nedir Bu Master Chef…? Boş Beleş Tabiri Ne Kadar da Güzel Yakışıyor Değil mi ? ” Master Chef ” Yarışmasına ?

Son zamanların en sayko deli programı Acun Ilıcalının Türkiyeye Kazandırdığı ve reytingleri alt üst eden MasterChef Türkiye Hakkında sizin için araştırma yaptık.

Kelime anlamı olarak türkçe karşılığı “Usta Şef” anlamına gelen Master Chef’in daha önceleride Kıbrıs ve Avusturalya gibi ülkelerde çekilmiş yüksek beğeni toplamış ve bu güzel program nihayet  ülkemizede gelmiştir.

Yarışmanın henüz elemelerinin tarihi belli değil,ülkemizin güzide otellerinde yapılacak olan seçmeler neticesinde amatör aşçılar yarışmanın sonunda usta birer şefe dönüşecekler…

Boş beleş insanların belli bir para karşılığında yine boş beleş tabirini hakeden insanların izlemesi için hazırlanmış boş beleş bir tv program konsepti demek doğru olurmu bilmiyorum.

Ne çok yaygınlaştı değil mi bu tarz programlar. Evlilik programları, kayıp arama programları, yemek yarışmaları… ?

Düşünsenize boş beleş bir yemek yapma yarışması adı altında reyting uğruna bir konsept yapılıyor, bu konsept yemek yarışmasının adına Master Chef deniyor. Yapılan bu Master Chef için başvurular açılıyor ve başvuruya yüz binlerce boş beleş insan başvuruyor sonra boş beleş 3 tane jüri üyesi ki bi belgesi bir eğitimi yok (restaurant işletmecisi) bunları seçiyor ve sonra başlıyorlar yemek yapmaya.

3 tane restaurant işletmecisi adamın damak ve göz zevkine göre yarışmacılar yarışmayı kazanıyor güya adına ” Master Chef ” deniyor..

eeee…. Ne oldu ? Bütün sezon izlediniz adamın şeftali tatlısı yapmasını, şerbeti kaynatmasını sonra yarışmacılardan biri karakterini hiçe sayıp sırf reyting uğruna ağlaya zırlaya Master Chef oldu… Peki Size ne oldu ? Ne kazandırdır size bu masterchef programı dönüp bir geriye bakın ve düşünün lütfen…