Perşembe , Nisan 9 2020
Başlangıç / Teknoloji / Samsung Galaxy Note 9 / Samsung Galaxy Note 9 Analizi

Samsung Galaxy Note 9 Analizi

Galaxy Note 9, geçen seneki Not 8’den yola çıkıyor. Entegre bir “stylus” kaleminin (S Pen) kullanılmasından dolayı, Not 9’un fotoğrafçılara hitap eden çeşitli işlevleri var. .

Aslında, telefon çok yüksek performans gösteren Galaxy S9 + ‘ya çok benzer bir özellik kullanıyor, ancak bazı ekstra yazılım tweaks’inin ekledi. Bu güncellemelerin S9 / S9 + ‘a eklenip eklenmeyeceği henüz bilinmiyor.

Yeni başlık özelliklerinden biri, telefonun sizi kötü bir fotoğraf çektiğini algıladığında kullanıcıyı uyarabilme özelliğidir. Samsung ayrıca, fotoğrafçılığa bağlı olarak en uygun ayarların hangisi olduğuna inandığını uygulamak için gelişmiş sahne tanıma özelliğini de ekledi.

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9

Bir başka yeni özellik de S Pen’i uzaktan deklanşör olarak kullanabilme özelliğidir. S9 + gibi, Samsung Galaxy Note 9 da çift 12 megapiksel kamera ayarına sahip. Lenslerden biri “çift diyafram” kontrolüne sahiptir (f / 1.5 veya f / 2.8 mevcuttur), S9 + da görülen bir şey. İkinci mercek, 52mm eşdeğer bir 2x optik zoom sunuyor. Notun diğer özellikleri arasında, tüm gün pil ömrü, 512GB’a kadar dahili bellek, mikro SD kart yuvası ve süper ağır çekim video kaydı bulunur.

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9

Kullanım Kolaylığı

Samsung Galaxy Note 9, piyasadaki büyük telefonlardan biri olan 6,4 inçlik Super AMOLED ekrana sahip. Bu konuda neler hissettiğiniz muhtemelen tercih edilir, ancak kesinlikle piyasanın “phablet” alanına girer. Telefonu sabitlemek için, cihazı sabitlemek için ikincisini kullanarak iki elinizi birbirine bağlamanız gerektiğini göreceksiniz.

Android 8.1 (Oreo), Not 9’un işletim sistemidir, ancak Samsung kendi cildini “temel” Android’in üzerine kullanır. Hemen hemen aynı şekilde çalışırken, nasıl göründüğü de dahil olmak üzere, her zaman herkesin zevkine uymayan bazı farklılıklar vardır. Kamerayı başlatmak için kilit ekranının köşesindeki bir simgeden yukarı doğru kaydırabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9

Modlar arasında geçiş yapmak için yapmanız gereken tek şey ana kamera ekranında soldan sağa kaydırmaktır. Bu süper hızlı, ancak diğer Galaxy telefonlarında, aşırı derecede hassas olabileceğini fark ettiniz. Bu, kullanmak istemediğiniz modlarda sona erdirmenize neden oluyor. Bu, S9 veya S9 + ile bulduğum gibi Not 9 ile ilgili bir sorun gibi görünmüyor ve kendimi nadiren yanlış çekim modunda buldum. Benzer şekilde, aşağı doğru kaydırırsanız, selfie kamerasına geçebilirsiniz. Alternatif olarak, ekranın üstünde görüntülenen farklı modlara dokunabilir veya selfie simgesine dokunabilirsiniz. Canlı Odak, S9 + ‘da daha önce gördüğümüz bir moddur. Sığ derinlikli alan efektleri oluşturmak için telefondaki iki lensi kullanır. Kullanmak için, konudan belirli bir mesafe uzakta olmanız gerekir – eğer değilseniz, ekranda bir uyarı açılır.

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9

 

Bir selfie çekmenin diğer bir kullanışlı yolu, kameranın avuç içi kameranızı göstermesidir (yalnızca ön kamera kullanılırken çalışır gibi görünür). Yüzünüzü çekmek istediğiniz yere yerleştirdikten sonra, bir geri sayım sayacı başlatmak için avucunuzu kameraya doğru kaldırabilirsiniz elinizi kaldırın ve fotoğraf makinesi fotoğrafı çeker. Yerel kamera uygulamasındayken ayarlar menüsüne girmek, bazıları Samsung Galaxy Note 9’a yeni eklenen bazı ekstra işlevler ortaya koyuyor.

Özellikle çekici olan bir tanesi “kusur algılama” ayarı. Bu, çekiminizdeki bazı sorunları tespit ederek çalışır, örneğin birisi göz kırpmış gibi görünüyorsa ve fotoğrafı tekrar çekmenizi uyarır.  Bu, bazı senaryolarda çok yararlı olabilir ve özellikle yeni başlayanlar için çekici olacaktır. Çekim yaparken fotoğraf makinesini hareket ettiriyorsanız ve bulanık bir çekimle bırakılmış gibi bariz durumlarda oldukça iyi çalışır. “Son fotoğraf bulanık olabilir” diyerek ekranda bir mesaj belirir ve size başka bir yol daha gitme seçeneği sunar.

Uyarı küçük taraftaki küçük bir miktardır ve oldukça hızlı bir şekilde kaybolur ve eğer uygun bir dikkat göstermezseniz kaçırmanızı kolaylaştırır.Başka bir yeni özellik Sahne Optimize Edici. Bu, 20 farklı kategoriden otomatik olarak seçmeli ve fotoğrafı uygun şekilde optimize etmelidir