Çarşamba , Kasım 13 2019
Başlangıç / Dolar / Seçimlere Kadar Dolar Analizi

Seçimlere Kadar Dolar Analizi

SEÇİME KADAR DOLAR NE OLUR ?

Hepimizin merak ettiği konu dolar kaç TL olur sorusudur. Yatırım yaparken hem artış hemde azalışlardan kar etmenin mümkün olduğu Dolar TL kurlarının iyi analiz edilip yatırım yaparken hepimizin aklında dolaşan sorular hemen hemen aynıdır. Dolar kaç para oldu, dolar kuru ne?, TL kur? Dolar Kuru Grafikleri?, Dolar artarmı, soruları kafamızda dolanmaktadır. Döviz alım satım yapacağımızda bankadan mı döviz bürolarından mı işlem yapmalıyız. Dolar mı Euro mu yoksa altına mı yatırım yapmalıyız. Döviz ve altın kurlarının artış ve azalışlarında politik ve ekonomik faktörleri iyi analiz etmek ve ona göre karar vermek gerekmektedir.

Usd Try kurunun 4,50 seviyelerinde tutunması ve altına inebilmesi seçime kadar geçecek sürede zor gözüküyor. Bayram tatili ile birlikte TL ihtiyacı artacağı ve az da olsa dolardan çıkış olacağını beraberinde getireceğinden dolayı bayram sonuna kadar dolarda artış beklenmemelidir.

Bayramdan sonraki seçim haftası ve seçim sonucundaki belirsizlikler nedeniyle ve başkanlık seçimi ikinci tura kalırsa dolar artış trendinde olacak ve tarihi rekor kırılması olasılığı bulunmaktadır. Yani 1 dolar TL= 5,00  üzerinde kuru görebiliriz. (Yatırım tavsiyesi değildir.)